מגוון מאמרים שכתבתי במהלך השנים

מאמרים

אהבה עיוורת

  • 28 אפריל, 2015

אהבה בתכ'לס, זה נושא שכבר נטחן מכל היבט וכיוון אפשריים. כתבו ספרים, חיברו שירים, ערכו מחקרים, הפיקו סרטים... איפה לא הזכירו אותו? לעתים נדמה שזהו הנושא המדובר ביותר בתולדות האנושות. יש גם הרבה תיאוריות ופתגמים שגורים בנושא כמו "אהבה ממבט ראשון" ו"האהבה תנצח"... אבל כל אלו נכונים כנראה, כשמדובר במקרה הנפוץ של שני בני זוג בריאים ורגילים.

למאמר המלא


אהבת חינם

  • 28 אפריל, 2015

פורסם במקומון שבועי בנתיבות שם המדור: 'מילה שלי'. מגיש: דוד אביחי שלי.

למאמר המלא


איך זה מרגיש להיות מוגבל

  • 28 אפריל, 2015

ישנו סרט אוסטרלי נחמד, "Blind Proof" שמו, אשר הוסרט לראשונה ב1991 ובבימויה של Jocelyn Moorhouse. במבט ראשוני נראה שזהו סרט הומוריסטי, אולם למי שיעמיק וינסה להבין המהות שלו, יסתבר אפוא שמאחורי כל זה מסתתרת לה דווקא מציאות כואבת ומעציבה למדי

למאמר המלא


אל תדאגי לי אמא

  • 31 מאי, 2015

לרוב הורים זה הדבר הכי מגונן שישנו בעולם. הם נלחמים, דואגים, מפנקים ולא פעם מדירים שינה מעיניהם ומתרוצצים חסרי מנוח, הכול בשביל הילדים. שיהיה להם קל וטוב ככל האפשר. אולם נדמה שלעתים, דווקא אותה אהבה ורצון להקל על הילד, יוצא שפוגעים בו וגורמים לו להיות מפונק ותלותי. כך למשל ישנה המחלוקת האם הורים לילדים עם מגבלות צריכים לנהוג בהם בכפפות של משי וכל הזמן להקל עליהם ולוותר להם, או שמא בקשיחות חסרת פשרות כדי לחשלם ולהביאם להתנהג כאדם רגיל חרף מגבלתם? נראה שאין תשובה אחודה בעניין, ויצאנו לשמוע מה יש להורים כאלו להגיד בנושא.

למאמר המלא


אם אין אני לי מי לי

  • 31 מאי, 2015

המצב החברתי בארץ הוא לא מי יודע מה, זה כבר ידוע. ממסד הרווחה על ענפיו ושירותיו השונים לא בדיוק מצליח לעשות משהו בינתיים, וכך באופן טבעי נשמעות להן לעתים קרובות למדי תלונות וביקורת של נכים ושאר נזקקים המשוועים לשינוי ושיפור. לא פעם מתקיימים גם הפגנות ומסעות מחאה של נכים וסועדיהם, ובכל פעם בנושא כזה או אחר שצץ על הפרק. "זה טוב מאד והלוואי שכל יום יעשו ככה אומר חיים, נכה גפיים מירושלים. ."

למאמר המלא


יצירת קשר

להזמנת הרצאה, אנא השאירו פרטיכם

כל הזכויות שמורות לאתר זה 2015 ©