מגוון מאמרים שכתבתי במהלך השנים

מאמרים

ההפתעות של החיים

  • מאי 31, 2015

אתם יודעים מה אני הכי אוהב בחיים האלה שלנו? ובכן, את העובדה שבכל פעם הם מצליחים להפתיע אותנו מחדש ולהציב בפנינו אתגרים וסיבוכים ממקומות לא צפויים לגמרי. לעתים אני מרגיש כאילו משחקים איתנו איזשהו משחק ארוך ומתמשך, אשר חוקיו מתחלפים ומשתנים באופן מתמיד ולעתים חסר היגיון לחלוטין. ורק מי שיודע להלחם ולעמוד על שלו, מצליח לשרוד ולנצח! למה אני אומר לכם כל זאת? כי בחיים שלי לא האמנתי שלמגבלות שלי)עיוורון וכבדות שמיעה( עשויה להיות השפעה גם במובן הכלכלי, כמו לדוגמא ההפתעה הלא נעימה בכלל שציפתה לי בבנק, עת ביקשתי לקחת משכנתא בשביל לקנות לעצמי דירה.

אז לפני כשנה כאמור גמלה בליבי ההחלטה לרכוש לעצמי דירה משלי, ולשימחתי גם מצאתי דירה למכירה בסמוך מאד לבית הורי. לאחר דין ודברים עם הבעלים, ניגשתי אפוא לבנק וביקשתי ללוות חלק מהסכום לו נזקקתי ולקחת משכנתא. גם בגלל המגבלות שלי והעובדה שהתנדבתי לשרת בצה"ל שלוש שנים, אף זכיתי להרבה נקודות וליכולת ללוות סכום נאה ביותר. לכן התחלתי אפוא לעשות סבב בדיקות והשוואה בינות לבנקים השונים, תר אחרי זה שייתן לי ההלוואה בריבית הנמוכה והאטרקטיבית ביותר. לבסוף בחרתי בבנק הבין-לאומי בבאר שבע, אשר בתחילה הביעו רצון טוב והתקרבנו לסגירת העסקה. אלא שממש ביום בו באתי לחתום על המסמכים ולקחת את הצ'ק, הודיעו לי כי יהיו מוכנים להלוות לי רק מחצית מן הסכום שדרשתי. זאת על אף שהיו לי מספיק ביטחונות לכך שאוכל לעמוד בתשלומים ולהחזיר ההלוואה בזמן. נדהמתי! ושאלתי בהשתאות מדוע התקבלה אפוא החלטה מוזרה שכזו לפתע. תחילה ניסו לתרץ זאת בכך שאין לי מספיק ערבויות וביקשו לשעבד נכסים של הורי כדי להבטיח את עצמם. אולם אני רתחתי מזעם וביקשתי לשוחח עם מנהל הבנק בנושא, נחוש לדעת מדוע באמת לא מלוים לי. והוא אכן ענה לי והסביר כי בשל היותי עיוור, עם כל הכבוד לביטחונות ומצבי הפיננסי הטוב, החוק מעניק לי חסינות מפני עיכולים ו/או הוצאתי מן הבית במידה ולא אפרע ההלוואה. "לכן אני לא מוכן לקחת סיכון" אמר לי. הייתי בהלם! ניסיתי שוב להסביר לו שיש לי מספיק ביטחונות לכיסוי ההלוואה כולה במידה ולא אעמוד בה, ושאין סיבה שאתחמק מתשלום. "אז לך תקנה את הבית במה שיש לך ענה לי בקרירות, ובשביל זה יש לך כאן עוד עשרים פקידים שיכלת להגיד להם זאת במקום להכנס אלי" הוסיף. לא היה לי מה לומר עוד ויצאתי משם. הוא אמנם צדק ואכן החוק מגן עלי במקרה שלא אוכל לפרוע ההלוואה, אבל לא בדיוק כפי שהוא הציג זאת. ברור שאיני יכול עדין לעשות מה שמתחשק לי, ולמדינה יש מספיק אמצעים חלופיים כדי לגבות ממני את הכסף במידה ואתחמק. כך שהוא פגע בי מאד בדבריו ובהתנהגותו אלי.

נכנסתי אפוא לבנק הפועלים ולבסוף הצלחתי לקבל מהם הלוואה בתנאים נהדרים, ואפילו בריבית נמוכה יותר מזו שהציעו בבין-לאומי. כך בתוך מספר ימים רכשתי את הדירה והכול נגמר בטוב, אך הייתי בהחלט מופתע ומזועזע מכל מה שקרה. אכן, החיים שלנו מוצפים באתגרים והפתעות.


תגובות

כל הזכויות שמורות לאתר זה 2015 ©