מגוון מאמרים שכתבתי במהלך השנים

מאמרים

ההתנתקות

  • מאי 31, 2015

פורסם במקומון שבועי בנתיבותהשבוע השלימה מדינת ישראל פחות או יותר, קיומו של אחד המהלכים הקשים והכואבים שידעה אי פעם למאז קמה, בממשה הלכה למעשה את תוכנית ה'התנתקות' מן הרצועה וצפון השומרון. אין ספק, זה היה קשה מאד. אפילו אני, שהתעסקתי והתודעתי לכל עניין זה מספר חודשים קודם לכן במסגרת שירותי הצבאי, וחשבתי שאני מבין ומוכן מנטלית ונפשית לקראת המהלך, התקשיתי מאד לעמוד בפני התמונות והקולות שהובאו בפועל מן השטח.

פורסם במקומון שבועי בנתיבות

 

השבוע השלימה מדינת ישראל פחות או יותר, קיומו של אחד המהלכים הקשים והכואבים שידעה אי פעם למאז קמה, בממשה הלכה למעשה את תוכנית ה'התנתקות' מן הרצועה וצפון השומרון. אין ספק, זה היה קשה מאד. אפילו אני, שהתעסקתי והתודעתי לכל עניין זה מספר חודשים קודם לכן במסגרת שירותי הצבאי, וחשבתי שאני מבין ומוכן מנטלית ונפשית לקראת המהלך, התקשיתי מאד לעמוד בפני התמונות והקולות שהובאו בפועל מן השטח.

הלב שלי נצבט לשמע זעקות השבר והמחאה של תושבי הגוש' שנאלצו לצאת מביתם ולהפקיר את אדמותיהם. מאידך כאב לי גם על אנשי כוחות הביטחון שעסקו במשימה קשה ומוסרית זו של הפינוי, ולעתים ספגו בשל כך עלבונות וגילויי אלימות על לא עוול בכפם. למרות הכל אי אפשר היה שלא להתרגש ולהעריץ אופן התנהגותם האצילית והמאופקת של המפונים והמפנים כאחד. את השירה והפגנת רוח האמונה האדירה של תושבי הגוש' עת שיצאו מבתיהם. את האיפוק והרגישות היוצאת דופן של אנשי כוחות הביטחון, שממש עם דמעות בעינים, עסקו במלאכה כואבת זו, וביצעו אותה על הצד הטוב והיעיל ביותר.

ללא ספק ברגעים אלה נתגלה לו עם ישראל לעינינו במלוא יופיו והדרו. עם שעובר סבל ומשברים איומים, אולם יודע להתגבר ולהתמודד עימהם, ועושה זאת בצורה הכי מרשימה ומכובדת שיש בעולם. עם שלמרות חילוקי הדעות הקשים שהיו בו לנוכח המהלך הכואב, ידע לשמור על אחדות ולהרים את ראשו בגאון בניגוד לכל התחזיות השחורות שהיו.

וכעת, משתם לו הפינוי, מה יהא עתידנו? האם באמת תהיה מלחמת אחים והתקוממות כנגד שלטון החוק כפי שהצהירו רבים בעת הביעו ההתנגדות לביצוע התוכנית? מובן שלא! עלינו להתגבר על כל הכאב והכעס האצורים בתוכנו ולאחד את השורות. להתחשל לקראת הבאות, ולהמשיך הלאה בדרך הכואבת והעקובה מדם, שחול ודמעות הכרוכים בישוב אדמת א"י וקיום עמנו במולדתו הקדושה. להמשיך להיות "עם סגולה מכל העמים".

אנחנו מצדיעים ונותנים אות של גבורה וכבוד לתושבי הגוש'. מצדיעים לצה"ל ולאנשי כוחות הביטחון והמשטרה החזקים והרגישים שאין כדוגמתם בכל קצוי תבל. וכמובן לנו, עם ישראל! עם חזק וגאה לנצח...


תגובות

כל הזכויות שמורות לאתר זה 2015 ©