מגוון מאמרים שכתבתי במהלך השנים

מאמרים

הטיפים שלי להצלחה והישגיות

  • מאי 31, 2015

פורסם בעיתון הסטודנטים של אוניברסיטת "בן-גוריון" בב"ש

טוב חברים...

בלי שהרגשתי אפילו, זהו המדור האחרון שאגיש הסמסטר. ואוו.. זה עבר מהר!

מכל מקום במהלך כל סמסטר זה כתבתי עבורכם כתבות המסקרות את עולמם של בעלי המגבלויות מנקודות שונות ומגוונות ככל שיכלתי. ניסיתי להבהיר לכם שגם במגבלות וחולשות יש לא מעט יתרונות. רציתי שתלמדו לא להירתע מפניהן, ותתיחסו אליהן בהומור, קלילות ושוויון נפש. שתזרמו...

איני מתכוון ברצינות להטביע חותמי או להכתב בספרי ההיסטוריה כמנהיג או פילוסוף בעל אמרות או קביעות מפורסמות, אבל במהלך הסמסטר שאלוני לא מעט אנשים מהו סוד החים שלי? במה אני מאמין ומה מדרבן אותי לרצות כלכך להצליח?

ובכן, החלטתי לנסות ולתת מספר עצות, אמונות, ועקרונות ברזל המנחים אותי ומקודשים בעיני. נסו אותם ותיווכחו בהבדל. בכל מקרה! הכל תלוי במידת הרצון והנחישות שלכם. זה הבסיס.

1.ראשית, שאלו את עצמכם לאלו יעדים ברצונכם להגיע בחיים. שבו עם עצמכם ובנו תוכנית מוגדרת וממצה בדבר השגתו של כל יעד. ולמגחכים האומרים "מה זה פה! הנדסת חיים"? אז כן. זו הנדסת חיים וזה עובד! אני הנדסתי ת'חיים שלי לשלוש יעדים גדולים(חתן התנ"כ העולמי\איש מודיעין\מנהל עסקים) ושניים מתוכם כבר מאחורי ותודה לאל הוכתרו בהצלחה. כמובן שיהיו סטיות וכישלונות בדרך, אבל אתם תמשיכו לשאוף ולחתור לעבר המטרות שלכם. ככה יהיה לכם בשביל מה לקום בבוקר.

2.נסו להסתכל בכל מחיר על הצד החיובי שבדברים. אפילו בכישלונות הכי צורבים והמשברים הקשים ביותר שתחוו. למידה מטעויות וחוויתם של כישלונות ומשברים עשויה להפוך אתכם לחזקים נפשית ומפוכחים מאד.

3.לעולם, אבל לעולם! אל תשברו או תרימו ידים בכל מצב שלא יהיה. במוקדם או במאוחר זה ישתלם לכם. הבטחה!!!

4.חשוב מאד. רוצים להקל על עצמכם? העריכו והכירו תודה בעבור כל דבר, ולו הקטן ביותר שיעשה בעבורכם. חייכו תמיד וזיכרו להשיב טובה בחזרה כשיתאפשר. זה יגרום לאחרים לאהוב אתכם ולרצות לעזור לכם. מתכון בדוק לקיצור תהליכים אפילו במקומות הביורוקרטים ביותר במדינה. החיוך והכרת טובה שלכם שווים הון!!!

5.אל תהיו תמימים ומתפשרים בקלות. שקרן בן שקרן! מי שאמר לכם שהעולם שלנו טוב. אנו מוקפים באנשים רבים אשר בלשון המעטה לא ממש אכפת להם מאחרים. טובתם האישית חשובה להם יותר מכל. לכן אל תתפתו ואל תיטו לקבל כל הצעה או תמלאו אחר כל בקשה של אחרים. לעזור זה דבר נהדר ורצוי! אבל כשזה נובע מניצולכם, חבל על הזמן! תפסו מרחק.

6.חוצפה זה דבר חיובי. וכאן זהירות! אין כונתי בשום אופן לחוצפה ואלימות שעל פי הפשט. אני מתכוון לחוצפה ברמה של תקיפות ועמידה על שלכם. אם אתם מרגישים שמנצלים אתכם ו/או מפקיעים מכם שלא בצדק דברמה המגיע לכם, אל תוותרו ואל תדפקו חשבון לאף אחד. גם לא לאלה בעלי המעמד או המנסים להטיל עליכם מורא ולנער אתכם מעליהם. אבל שוב, לא באלימות ואגרסיביות. זיכרו! החיוך והאדיבות שלכם שווים הון! דיפלומטיה ועקשנות זהו שם המשחק.

7.לא לחפש קיצורים והקלות. דבר שקרעתם עליו ת'נשמה שלכם אתם עשויים להנות ולשאוב סיפוק ממנו לזמן רב מאשר השגתם אותו בקלות יתרה. "מה שבא בקלות הולך בקלות". אם אחרים יקצרו בעבורכם תהליכים קבלו זאת בברכה, אבל שלא יהא הדבר ביזמתכם.

8.שאננות וביטחון מופרז זה רעל קטלני!!! הגעתם ליעדים בלתי יאמנו ואתם מרגישים בעננים? השתדלו שלא להתפס לכך זמן רב. אתם עשויים מהר מאד ליפול ולמצוא עצמכם במצב עגום וגרוע הרבה יותר מכפי שהיה קודם. נסו להתיחס לכל דבר בפרופורציה והתקדמו הלאה בלי להתמרח יותר מדי על הישגי העבר. יש עוד יעדים נוספים בהמשך, ועליכם להיות בכושר ולא להרפות.

 


תגובות

כל הזכויות שמורות לאתר זה 2015 ©