מגוון מאמרים שכתבתי במהלך השנים

מאמרים

ועדת דורנר - ראשיתה של מהפיכה חברתית

  • 31 מאי, 2015

שילוב בעלי מוגבלויות במסגרות רגילות וחתירה לצמצום הפערים בחברה, זו סוגיה שהחלה לתפוס די חזק אצלנו בשנים האחרונות. ואכן בניגוד לשנים עברו בהם רווחה לה הדעה כי מקומם של מוגבלים ונכים הוא אך ורק במוסדות מיוחדים המתאימים להם, הרי שלאחרונה זה השתנה והוכחה ניצחת לכך קיבלנו יום חמישי האחרון, עת הניחה וועדת "דורנר" מסקנותיה בפני שרת החינוך יולי תמיר וקבעה כי הורים וילדים בעלי מוגבלויות יוכלו מעתה לבחור האם ללמוד בחינוך המיוחד או במסגרת רגילה.

למאמר המלא


זה לא עצוב, זה אפילו מצחיק 2

  • 31 מאי, 2015

חלקכם ביקשו שאכתוב מקבץ חוויות נוסף שארעו לי בגין מגבלותיי(עיוורון וכבדות שמיעה ), ואני נענה לבקשה.

למאמר המלא


זה לא עצוב, זה אפילו מצחיק 3

  • 31 מאי, 2015

פורים עוד מעט, ואני שב ומביא בפניכם מקבץ חוויות משעשעות בתולדות חיי כעיוור וכבד שמיעה לבקשתכם.

למאמר המלא


זה לא עצוב, זה אפילו מצחיק

  • 31 מאי, 2015

להיות מוגבל זה לא כזה כיף, זה נכון! אבל אם המגבלה כבר קיימת וזו עובדה, יש ברירה אחרת מלבד לקבלה ולהכיר בה? אולי אפילו לנסות ולצבוע אותה באור חיובי יותר וכן, להנות ממנה ולצחוק עליה. אני חושב שזו דרך חיים נכונה יותר וכך אני אישית נוהג. כך שהפעם החלטתי לכתוב מקבץ חוויות משעשע על אירועים שארעו לי בגין מגבלותיי(עיוורון וכבדות שמיעה) ולהראות לכם שבהחלט אפשר להסתכל על זה בדרך אחרת. כיפית וחיובית יותר.

למאמר המלא


חשבתי שאני מבין גדול, טעיתי

  • 31 מאי, 2015

ודאי כבר הספקתם להתרשם שמדור זה מרבה לעסוק בתיאור עולמם המורכב והמגוון שלנו המוגבלים, ובכל פעם נחשפים אתם לזווית ראייה חדשה בנושא וודאי קלטתם את המסר העיקרי לפיו "יש לראות ולהתיחס למוגבלים כאל אנשים רגילים, אשר להם חולשות וחוזקות כמו לכל אחד אחר ואין צורך להירתע מכך". עם זאת ודאי תידהמו לשמוע שאפילו אני, בתור אדם מוגבל שחשב שאין מבין ומכיר טוב ממנו את עולמנו שלנו המוגבלים, כן אפילו אני, נפלתי. כעת ברצוני לשתף אתכם באירוע שחויתי לא מזמן והוכיח לי עד כמה טעיתי.

למאמר המלא


יצירת קשר

להזמנת הרצאה, אנא השאירו פרטיכם

כל הזכויות שמורות לאתר זה 2015 ©