מגוון מאמרים שכתבתי במהלך השנים

מאמרים

יש מלחמה

  • 31 מאי, 2015

על המצב הלא פשוט בדרום הארץ כולנו ודאי יודעים. את הסבל וחוסר האונים שחשים שני הצדדים כולנו מבינים. אבל מה לדעתכם עובר על כאלה שבנוסף לכל לוקים גם במגבלה כזו או אחרת? כיצד למשל מרגיש חרש שאינו יכול לשמוע האזעקה הקוראת להיכנס למרחבים מוגנים? מה עובר על עיוור או נכה בכסא גלגלים שאינם יכולים לרוץ כמו כולם למיגוניות? זה ודאי קשה ומפחיד יותר, ועל כך החלטנו באמת ללכת ולשמוע מה יש להם להגיד.

למאמר המלא


ישראל חוגגת שישים

  • 31 מאי, 2015

אז מדינת ישראל חוגגת שישים ואחת, וכולם כעת מסתכלים אחורה קצת ומציינים לעצמם מה המדינה עשתה או לא עשתה, והאם מצבנו כאן השתפר או הורע לעומת מה שהיה פעם. כך שאפשר אפוא להסתכל אחורה ולגלות ממצאים גם בהיבט זה של בעלי המוגבלויות ועיוורים/חרשים בפרט, אך כמובן שרק חלקם יצוינו בכתבה זו וישנם חידושים והמצאות מ ט ו ר פ י ם!!! שפשוט חובה לקרוא.

למאמר המלא


כוכב נולד

  • 31 מאי, 2015

אתם ודאי תסכימו איתי שמעבר לכך שלכל אדם נקודת מבט אחרת על החיים, אצל עיוור לדוגמא זה לבטח שונה? והוא גם רואה את הדברים בצורה אחרת לגמרי. אז בואו ותגידו לי מהי דעתכם על השקפתי הבאה. תחשבו אם אני צודק או לא.

למאמר המלא


כי השוד יעוור פקחים

  • 31 מאי, 2015

השבת הגענו לפרשת משפטים. לכאורה פרשה די משעממת הייתי אומר. בהחלט לא כמו המותחנים והאקשן להם התרגלנו מאז תחילת ספר בראשית. אבל גם בפרשה "משעממת" מעין זו, ובפרשיות שיבואו לאחריה ודי דומות לה יחסית, בכל זאת אפשר למצוא כמה דברים מענינים, וחשוב גם לציין שלא הכל סיפורים והגדות בחיים שלנו. צריך לפעמים גם ללמוד ולדעת דברים אחרים, למרות שהם לא ממש מענינים אותנו.

למאמר המלא


כל עץ הוא ילד

  • 31 מאי, 2015

השבוע חגגנו בשעה טובה את 'ט"ו בשבט', ראש השנה לאילנות ולנטיעות כפי שמכונה בפי בית הלל במסכת ר"ה משנה 1. בודאי רבים מאיתנו ניצלו את מזג האויר הנפלא באותו יום, ויצאו לקיים מצות נטיעות בא"י כמקובל בחג זה. אני מתאר לעצמי שלרבים מכם, ביחוד לאלה המבוגרים ומגדלי הילדים שבינינו, עברה בראש המחשבה כי השתיל הרך הזה שאנו נוטעים, דומה בעצם לאדם של ממש.

למאמר המלא


יצירת קשר

להזמנת הרצאה, אנא השאירו פרטיכם

כל הזכויות שמורות לאתר זה 2015 ©